Gmina Skarszewy przystąpiła do kampanii „Otwórz się na pomoc”. To nowatorski projekt, z interaktywnymi filmami, dotyczący problemów uzależnienia dzieci od komputera i internetu oraz uzależnienia młodzieży od alkoholu. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do zapoznania się z filmami.
 
 

Poniżej są linki do dwóch interaktywnych filmów: W SIECI oraz UMIAR. Ich scenariusz został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek.

W pierwszym filmie, zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. W drugim filmie można pokierować losami Bartka – 18-latka, który musi się zmierzyć z rozwijającym problemem alkoholowym. Bohater filmu dopiero co wkroczył w pełnoletniość i myśli, że jest już bardzo dorosły. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. To, jak zakończy się ta historia, zależy więc tylko od Ciebie.

W projekcie „Otwórz się na pomoc” przygotowaliśmy także specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawiamy historie dzieci borykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu, a także część poświęconą problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu. W realizację projektu zaangażowała się GMINNA KOMISJA DS. ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH I NARKOMANII.

Link do filmu W SIECI: https://www.skarszewy.pl/dla-mieszkanca/gminna-komisja-ds-rozwiazywania-problemow-alkoholowych/w-sieci-otworz-sie-na-pomoc

 Link do filmu UMIAR:  https://www.skarszewy.pl/dla-mieszkanca/gminna-komisja-ds-rozwiazywania-problemow-alkoholowych/umiar-otworz-sie-na-pomoc